Türkiyenin yerli ve milli görüş haber sitesi

Apple, iPhone X, iPhone 8 ve 8 Plus’ın fiyatında indirime gidiyor!

2017 yılının sonları Apple açısından pek iç açıcı geçmiyor gibi görünüyor. Bu ay içerisinde ortaya çıkan, eski iPhone’ları yavaşlatması olayı ve yeni nesil iPhone’ların beklenen talebi görmemiş olması şirkete borsa da vurmuştu. Hatta şirket bu haberlerin ardından borsada 1 gün içerisinde milyar dolarlarını kaybetmişti.

Şimdi ise DigiTimes, şirket ile ilgili büyük bir iddiada bulundu. Belirtilene göre Apple, iPhone X başta olmak üzere yeni nesil iPhone’larda beklediği kadar iyi satışlar elde edememesinden dolayı cihazların fiyatlarında indirime gitmeye hazırlanıyor.

Düşük performans gösteren pazarlarda başı, Tayvan, Singapur ve ABD gibi ülkelerin çektiği söyleniyor. Analistler, cihazlarda 50 dolar veya daha fazla bir fiyat düşüşü ile satışları ciddi şekilde arttırabilir.

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus satışlarında bekleneni alamayan Apple’ın böyle olası bir hamlesi ise cihazları daha önceden satın alan müşterileri tarafından memnuniyetsizlikle karşılanacaktır. Söylenene göre fiyatlar önümüzdeki yılın başında indirilecek.

a Tabii ki şu an için bunları sadece söylenti olduğunu belirtelim.