Türkiyenin yerli ve milli görüş haber sitesi

FETÖ imamları o askerleri perşembeleri aynı saatte aramış

Tokat’ta FETÖ’nün askeri yapılanmasına yönelik soruşturma  kapsamında örgütün mahrem oluşumu hakkında önemli bilgilere ulaşılıyor. Tokat Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında  FETÖ’nün askeri mahrem yapılanması yapılanması deşifre edildi. Soruşturma  çerçevesinde bugüne dek yaklaşık 100 zanlı gözaltına alındı. Şüpheli askerlerden birçoğunun etkin pişmanlık hükümlerinden  yararlanarak “itirafçı” olduğu ve adli kontrol şartları uygulanarak tutuksuz  yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi. İtirafçılar, ifadeleriyle FETÖ’nün askeri mahrem yapılanması hakkında  önemli bilgiler aktarırken bu kapsamda soruşturma da genişleyerek sürüyor.

Alınan ifadelerle devam eden soruşturma kapsamında FETÖ’nün askeri  mahrem yapılanmasının detayları da ortaya çıkıyor. Terör örgütünün mahrem askeri  yapılanmasındaki “imamlar”ın genelde öğretmenlerden seçildiği belirlendi.

AYNI SAATTE…

Örgütün mahrem imamının ankesörlü telefon ile her hafta veya 15 günde  bir “perşembe” günleri aynı saatte, görevdeki uzman çavuş ve astsubayları cep  telefonundan ayrı ayrı arayarak görüştüğü ve talimatlar verdiği tespit edildi.  Aranan kişilerin ise birbirinden habersiz oldukları belirlendi. FETÖ’nün imamının uzman çavuş ve astsubayları aradıktan sonra yine  ankesörlü telefon ile perşembe günleri aynı saatte teğmen ve üsteğmenleri  arayarak buluşma yerini söylediği saptandı. Birbirinden habersiz kripto askerlerle ayrı ayrı buluşan mahrem  imamın, örgüt üyelerine talimatları aktardığı deşifre edildi.