Türkiyenin yerli ve milli görüş haber sitesi

Liseye girişte örnek sorular yayımlandı

“Sözel Bölüm” ve “Sayısal Bölüm” olarak iki ayrı kitapçık ve iki ayrı optik cevap formu ile Haziran ayında iki oturumda gerçekleştirilecek sınav, 75+60 = 135 dakika sürecek. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru yer alacak.

Soruların derslere göre dağılımı ise söyle olacak:

Eğitim sisteminde yer alan öğretim programlarının hedefleri, öğrencilerin okulda ne öğrendiği ve öğrendikleriyle neler yapabildikleri üzerinde yoğunlaşacak. Bu doğrultuda sınavla öğrenci alan liselere yerleştirilme sınavı, 8.sınıf kazanımlarıyla birlikte kazandırılmak istenen becerilere odaklanan bir sınav olacak.Lise Giriş Sınavı Soruları ve Cevapları | Liseye Giriş Sınavı (LGS) örnek soruları 2018


Lise Giriş Sınavı Soruları ve Cevapları | Liseye Giriş Sınavı (LGS) örnek soruları 2018
Lise giriş sınavı soruları ve cevapları bugün Milli Eğitim Bakanlığı’nı sayfasından yayınlanacak. MEB Liselere Giriş Sınavı ile ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Lise giriş sınavı için örnek sorular resmen yayınlandı. Peki Lise giriş sınavında sorular nasıl olacak? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), liselere yerleştirme sistemi ile ilgili sınavda sorulacak soruların örneklerini öğrencilerin hizmetine sundu. Öğrenciler aynı soru tipleriyle sınavda karşılaşacak. Liseye giriş sınav detayları haberimizde.