Türkiyenin yerli ve milli görüş haber sitesi

THY’den çocuk yolcularına doğal oyuncak

THY Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamaya göre, THY, ödüllü  çevreci şirket politikaları çerçevesinde yeni projeler geliştirmeye devam ediyor.

THY, bu kapsamda, gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için  ocak ayının ilk haftasından itibaren bütün dış hat seferlerinde seyahat edecek  çocuk yolcularına, doğal malzemelerden üretilmiş oyuncaklar sunacak.

Tüm operasyonlarını, topluma, ekonomiye ve çevreye karşı sorumluluk  bilinciyle yürüten ve sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunan THY, oyuncaklarda  kullanılan plastik malzemelerin çocukların sağlığı ve gelişimi üzerinde olumsuz  etkiler oluşturduğu tespiti üzerine yeni bir uygulama başlattı.

THY, 3-12 yaş aralığındaki çocuk yolcuları için hazırladığı;  hareketli, şekil değiştirebilir, nesli tükenme tehdidi altında olan hayvan  figürlerinin de yer aldığı ve doğal malzemelerden üretilmiş bir koleksiyon  hazırladı. Her uçuşta farklı oyuncaklardan oluşacak bu setlerle, çocukların  sağlığını korumak, yaşam alanları tehdit altındaki hayvan türleri hakkında  farkındalık oluşturmak ve çocuk yolcuların uçak seyahatlerini eğlenceli bir  deneyime dönüştürmek hedefleniyor.

THY, sunacağı yeni oyuncakların üretiminde kullanılan ahşap  malzemelerin Orman Yönetim Konseyi (FSC) kuruluşunun yayınlamış olduğu kurallara  uygun şekilde üretilmiş olmasına dikkat ediyor. FSC; dünyadaki tüm ormanların en  uygun şekilde yaşatılmasını, bu uygulamaların uluslararası anlamda  yaygınlaşmasını amaçlayan ve bu amaca ulaşmak için uluslararası standartlar  belirlemiş bir kuruluş olarak öne çıkıyor. Bunun yanında setlerde yer alan peluş  oyuncaklar ise pamuktan üretiliyor.

Geliştirdiği doğa dostu ürünler ve ambalajlar ile özellikle çocukların  zihinsel ve bedensel gelişimi için gerçekleştirilen bütün yenilikleri yakından  takip eden THY, onlara her zaman en doğalı sunmayı hedefleyerek, faaliyetlerini  sürdürüyor.