Türkiyenin yerli ve milli görüş haber sitesi

Veri dostu Twitter 24 yeni ülkeye geliyor! Peki ya Türkiye?

Veri tasarrufu sağlayan Twitter Lite uygulaması artık Google Play’dek 24 ülkede daha kullanılabilir. Bu yılın başında mobil bir web sitesi olarak başlayan hizmet, yavaş 2G şebekelerinde bile hızlı ve verimli bir bağlantı sağlamak için hafif ve hızlı bir Twitter kullanımı sunuyordu.

Başta yalnızca Filipinler’de çıkan uygulama, artık Avrupa, Asya, Afrika ve Güney ve Kuzey Amerika’daki birden fazla ülkeye daha yayılmış oldu. Uygulamanın yayınlandığı ülkelerin listesi ise şu şekilde: Cezayir, Bangladeş, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Ekvador, Mısır, İsrail, Kazakistan, Meksika, Malezya, Nijerya, Nepal, Panama, Peru, Sırbistan, El Salvador, Güney Afrika, Tayland, Tunus, Tanzanya ve Venezuela.

Bu ülkelerden birinde yaşayanlar, Google Play’e Twitter Lite yazıp uygulamayı kurabiliyorlar. 3 MB’ın altında bir dosya boyutuna sahip olan uygulama Twitter’ı tasarruflu kullanmanızı sağlıyor. Şu anda Türkiye’de yayında olmayan uygulamanın diğer ülkelere gelip gelmeyeceği ya da ne zaman geleceği henüz belli değil.